Grupa AVK zakłada nową spółkę pod nazwą AVK Smart Water

Dzięki wbudowaniu inteligentnych rozwiązań w podstawowe produkty, nowa spółka Grupy dąży do rozwoju oferty umożliwiającej zaawansowaną kontrolę sieci. Pierwsze rozwiązania zostaną zaprezentowane tego lata. 15-03-2020

Biznes wysoko zinformatyzowany jest od lat pożądanym celem AVK. Według dyrektora zarządzającego nowej firmy, Larsa Bo Kristensena, właśnie to jest celem dla AVK Smart Water:

„Opracowując nowe cyfrowe, inteligentne rozwiązania jako dodatek do naszych podstawowych produktów, takich jak zasuwy i hydranty, umożliwiamy monitorowanie całej sieci dystrybucyjnej. Wiedza na temat sieci, jej ciśnienia i lokalizacji zasuw umożliwia nam kontrolę i serwisowanie sieci oraz zmniejszenie strat wody”.

Łączenie umiejętności w zakresie rozwoju IT, danych i elektroniki

Zespół składać się będzie głównie z programistów, których wiedza i umiejętności pozwalają na rozwój IT, danych i elektroniki. Zespół liczy obecnie 20 pracowników.

Pierwsze rozwiązania gotowe do lata 2020 roku

Lars Bo Kristensen oczekuje, że pierwsze rozwiązania AVK Smart Water będą wkrótce gotowe:

„Jesteśmy na etapie finalizacji kilku projektów i oczekujemy, że pierwsze rozwiązania będą gotowe do lata. Obecnie pracujemy nad projektami pilotażowymi. ”

W przyszłości klienci będą mogli kupować inteligentne zasuwy i hydranty za pośrednictwem swoich dostawców produktów AVK.

Grupa AVK dostrzega duży potencjał biznesowy we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych. Potwierdził to również CFO Grupy, Lars Kudsk, jednocześnie informując o najnowszych rekordowych wynikach Grupy:

„Istnieje duży potencjał wzrostu, jeśli poszerzymy naszą ofertę produktów o inteligentne rozwiązania, a obszar ten w obecnych czasach cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów pod względem nowych inwestycji. Zapotrzebowanie na inteligentne rozwiązania, zarówno w Danii, jak i na całym świecie, jest obecnie ogromne ”, powiedział w grudniu dla CleantechWatch.