Niels Aage Kjær świętuje 50 rocznicę pracy

Gratulujemy naszemu CEO i właścicielowi Nielsowi Aageowi Kjærowi, który w tym roku świętuje 50 rocznicę pracy 19-06-2020

50 lat temu Niels Aage Kjær przejął firmę od swojego ojca, Aage Valdemara Kjæra i przekształcił ją z małego warsztatu w odnoszącą sukcesy grupę firm o światowym zasięgu.

Niels Aage urodził się i wychował w niewielkiej miejscowości Galten na Półwyspie Jutlandzkim w Danii. Już od najmłodszych lat pomagał ojcu w jego warsztacie na ulicy Søndergade w rodzinnej miejscowości. Absolwent Odense Technical College z roku 1967, woli być jednak nazywany przedsiębiorcą niż inżynierem.

1 czerwca 1970 r. Niels Aage i jego ojciec zostali partnerami biznesowymi. Niestety, Aage Valdemar zmarł zaledwie tydzień później. W tym czasie AVK było małym warsztatem z zaledwie trzema pracownikami, produkującym systemy chłodnicze. W tym samym roku Niels Aage opracował pierwszą zasuwę AVK do zewnętrznych instalacji wodnych i zbudował pierwszą fabrykę na ulicy Smedeskovvej w Galten.

Dzięki pasji i entuzjazmowi Nielsa Aage dziś AVK jest wiodącym producentem armatury w branży wodnej i przemysłowej z fabrykami i firmami handlowymi na całym świecie. Ponadto firma AVK stała się ważnym graczem na rynku ekologicznych rozwiązań, czystej wody pitnej oraz zrównoważonego rozwoju.

Główna siedziba AVK nadal znajduje się w Galten, ale dziś firma zatrudnia ponad 4300 pracowników w ponad 100 firmach na całym świecie.

Osobisty zapał i entuzjazm Nielsa Aage Kjæra umożliwił w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat szybki rozwój AVK oparty na strategicznych przejęciach i budowaniu własnych fabryk. Jest charyzmatycznym przywódcą, utalentowanym przedsiębiorcą i biznesmenem, a jednocześnie człowiekiem o silnej woli i wytrwałości. Opiera swoją działalność na takich wartościach jak wysoka jakość, innowacyjność, długotrwałe i bliskie relacje z klientami.

Przez lata Niels Aage Kjær otrzymał szereg wyróżnień - między innymi Order Dannebroga w 2010 roku oraz nagrodę Honorowego Rzemieślnika w tym samym roku. Jest dumny z produktów AVK i dba o ich najwyższą jakość. Jednak oprócz oficjalnych spotkań Niels Aage nadal lubi zakładać żółtą kamizelkę i okulary ochronne i spotykać się  z pracownikami fabryk, co wzbudza szacunek załóg i ich poczucie bycia w rodzinie AVK.

Niels Aage jest wielkim pasjonatem sztuki. Zgromadził kolekcję nowoczesnego malarstwa i rzeźby, którą  można podziwiać podczas wizyty w siedzibie głównej AVK Holding w Galten, a także w Akademii AVK i centrum dla odwiedzających w Skovby. W wolnym czasie Niels Aage lubi grać w golfa lub żeglować.

Ze względu na COVID-19 planowane uroczystości dla partnerów biznesowych i pracowników zostały przełożone na czerwiec 2021 r.