Łączniki jednośrubowe Supa One™ zgodne z normą PN-EN 545 - niezawodna prostota!

Uniwersalne łączniki kielichowe o kielichowo-kołnierzowe Supa One™ charakteryzują się prostotą montażu, wymagającym tylko jednej śruby do dokręcenia na każdym z kielichów oraz możliwością użycia standardowego elektronarzędzia lub klucza dynamometrycznego. Są wykonane z żeliwa sferoidalnego według normy PN-EN 545, co gwarantuje ich wytrzymałość i długowieczność.

Łatwy montaż

Pierścień dociskowy obraca się o 360°, co umożliwia regulację orientacji śrub podczas instalacji i zapewnia pełny dostęp do nich, nawet w ograniczonej przestrzeni.

Konstrukcja nakrętek pozwala na ich łatwy obrót i gwarantuje precyzyjne dopasowanie, jak również na użycie standardowego elektronarzędzia lub klucza dynamometrycznego bez ryzyka jego ześlizgnięcia się, co jest typowe dla tradycyjnych konstrukcji. Śruby nie wymagają ponownego dokręcania.

Łączniki posiadają uchwyt do podnoszenia, co ułatwia obsługę i zapewnia bezpieczeństwo.

 

"Łączniki Supa One™ montuje się z łatwością. Użycie standardowego elektronarzędzia i klucza dynamometrycznego do momentu obrotowego 150 Nm sprawdza się doskonale". - Kaare Mortensen A/S, norweska firma budowlana

Elastyczność podczas montażu jest kluczowa

Łączniki Supa One™ są odpowiednie do rur z żeliwa sferoidalnego, stali, PVC i PE, umożliwiając połączenie dwóch różnych materiałów. Pozwalają na odchylenie o ±4° na każdym kielichu, co daje w sumie 8°, a także nacięcie rur pod lekkim kątem, dzięki dużym tolerancjom głębokości wsuwania rur. Umożliwia to łatwą instalację bez potrzeby dokładnego dopasowania.

 

Materiały najwyższej jakości:

  • pierścień dociskowy z żeliwa sferoidalnego 450-10 charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, trwałością i elastycznością;
  • uszczelka z gumy EPDM, zatwierdzona do kontaktu z wodą pitną, zapewnia szczelność;
  • pierścień wzmacniającyz nierdzewnej stali gwarantuje stabilne utrzymanie uszczelki;
  • śruby ze stali nierdzewnej A2 i nakrętki z A4 mają powłokę antykorozyjną, która zapobiega ścieraniu.

    Powłoka epoksydowa o grubości 250 µm jest zgodna z normami DIN 3476 część 1 i PN-EN 14901 oraz posiada certyfikat GSK.

 

Więcej informacji znajdziesz na kartach katalogowych: łączniki jednośrubowe kielichowe 651 oraz łączniki kielichowo-kołnierzowe 653.