Uniwersalne łączniki Supa Maxi™

Supa Maxi™ wyznacza nowy standard

Supa Maxi™ obejmuje pełen zakres uniwersalnych i wzmacnianych łączników o dużym zakresie uszczelnienia, zgodnych z normą PN-EN 14525, przeznaczonych do zastosowań w instalacjach wodnych, gazowych i kanalizacyjnych. Łączniki RR i RK dostępne są w średnicach DN50-600, ślepe w DN50-400, łączniki redukcyjne i przejściowe w DN50-300. Opatentowany system wspomagający uszczelnienie SupaGrip™ posiada elastyczny pierścień i w połączeniu z unikalną konstrukcją zapewnia doskonałą szczelność i odporność na rozciąganie dla wszystkich wymiarów i rodzajów rur. 

Elastyczny pierścien teleskopowy

SupaGrip™ zapewnia pełne podparcie i zabezpieczenie uszczelki, nawet przy minimalnych średnicach rur w zakresie uszczelnienia oraz w przypadku stosowania na rurach owalnych. Elastyczny pierścień jest zaprojektowany tak, aby kurczyć się i dopasować do średnicy zewnętrznej rury. W rezultacie służy jako solidne zabezpieczenie uszczelki i umożliwia pełne ugięcie do 1,5 x ciśnienie próbne PN.

Podczas dokręcania śrub segmenty pierścienia i śruby przesuwają się do wewnątrz, zapewniając optymalne ułożenie uszczelki wokół rury oraz dopasowanie zacisków na powierzchni rury.

Wytrzymałość na rozciąganie wszystkich materiałów rury

Optymalną przyczepność i wytrzymałość na rozciąganie wszystkich materiałów rurowych zapewniają dwa różne metalowe zaciski – brąz armatni do rur PE i PVC oraz hartowana stal nierdzewna do rur z żeliwa, żeliwa sferoidalnego, stali, stali nierdzewnej, GRP, i AC. Zaciski są mocowane za pomocą pinów na pierścieniu teleskopowym w celu zapewnienia maksymalnej trwałości. Wysokiej jakości materiały zapewniają, że uszczelnienie nie powoduje utraty kompresji w czasie oraz, że złącze pozostaje rozciągliwe.

Zaprojektowane zgodnie z normą PN-EN 14525

Wszystkie łączniki AVK Supa Maxi™ są zaprojektowane zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 14525, co oznacza, że maksymalne ciśnienie próbne wynosi 1,5 x PN = 24 bar. Łączniki w DN50-300 posiadają aprobatę KIWA wg PN-EN 14525, co oznacza, że dopuszczalne ciśnienie próbne dla średnic DN50-300 wynosi 1,5 x 16 + 5 = 29 bar z pełnym ugięciem. Dla średnic DN350-600 oczekujemy na aprobatę KIWA  zgodną z normą EN 14525 PN10, co oznacza, że dopuszczalne ciśnienie próbne dla średnic       DN350-600 wynosi 1,5 x 10 + 5 = 20 bar z pełnym ugięciem. Więcej informacji tutaj. 

Skrócenie czasu montażu

Łączniki umożliwiają odchylenie ±4° z każdej strony (łącznie 8°) do maksymalnego ciśnienia PN16. Duże tolerancje głębokości wsunięcia pozwalają na lekkie cięcie rury pod kątem. Pozwala to na prosty montaż bez konieczności precyzyjnego ustawiania. Wszystkie łączniki o masie powyżej 10 kg są zaprojektowane z uchwytem do podnoszenia na tulei, co umożliwia łatwą i ergonomicznie bezpieczną obsługę.

Zasuwa zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo przy naprawie starych rur. Z wbudowaną zasuwą odcinającą można łatwo odciąć dopływ wody w przypadku dalszej naprawy lub wymiany rurociągu na późniejszym etapie.

Optymalna konstrukcja śrub

Konstrukcja śrub jest zoptymalizowana pod kątem szybkiego i prostego montażu. Liczba śrub jest ograniczona do absolutnego minimum i są to wszystkie standardowe śruby umożliwiające użycie standardowych narzędzi. Śruby i nakrętki są pokryte powłoką antytarciową, aby zapobiec zatarciu. Śruby są dokręcane od strony tulei w celu ułatwienia montażu, gdy przestrzeń w wykopie jest ograniczona, a gwinty są chronione przez trwałą osłonę. Nakrętki są zamknięte we wsporniku i przykryte zaślepką ochronną, aby zapewnić, że nie odpadną podczas odkręcania śrub. Ponowne dokręcenie śrub nie jest konieczne ze względu na metalowy system podpór SupaGrip™.

Trwała osłona ochronna

Podczas przenoszenia środkowy element zaślepki ochronnej zakrywa ostre segmenty uchwytu i zapobiega osadzaniu się brudu wewnątrz sprzęgła. Po zdjęciu elementu środkowego łącznik jest gotowy do montażu.

Materiały wysokiej jakości

  • Łączniki są zaprojektowane z tulejami z żeliwa sferoidalnego i wspornikami ze staliwa z powłoką epoksydową wg DIN 3476 część 1, PN-EN 14901 i wytycznych GSK. 
  • Uszczelki z gumy EPDM są dopuszczone przez NF i DVGW do stosowania w instalacjach wody pitnej, a uszczelki z gumy NBR są dopuszczone przez DVGW i Gastec. 
  • Śruby i podkładki są wykonane ze stali nierdzewnej A2 jako standard i opcjonalnie z A4. Nakrętki wykonane są z kwasoodpornej stali nierdzewnej A4. 
  • Segmenty uchwytów wykonane są z brązu RG5 i hartowanej stali nierdzewnej, mocowane za pomocą sworzni z poliamidu. 
  • Trwałe zaślepki z recyklowanego PE są czarne dla zastosowań wodno-kanalizacyjnych oraz żółte dla zastosowań gazowych.

Animacja

Supa Maxi - animacja

Funkcje, cechy i instalacja łączników Supa Maxi™ typ 63X.

Pobierz

AVK Łączniki i kołnierze combi

Zapoznaj się z naszą szeroką gamą uniwersalnych i dedykowanych łączników kielichowych i kołnierzowo-kielichowych oraz zaślepek zaprojektowanych z myślą o łatwej instalacji.