Historia AVK

Od małego warsztatu po globalną markę

Historia AVK

W roku 1941 Aage Valdemar Kjær otworzył AVK – niewielki warsztat mechaniczny, który służył lokalnej społeczności. Z czasem firma wyspecjalizowała się w produkcji sprężarek chłodniczych – najpierw lokalnie, a potem w całej Danii! 

Priorytetem firmy były od zawsze jakość, relacje z klientami i stabilność. Właściciel dbał o najwyższą jakość produktów i udzielał na nie wieloletniej gwarancji. Te niezwykle ważne wartości przejąłem wraz z warsztatem w 1970 roku.Od tej chwili rozpocząłem produkcję zasuw.


Dziś dostarczamy wysokiej jakości produkty, gwarantując klientom długotrwałość współpracy i stabilność firmy. Te wartości sprawiły, że mały warsztat z pięcioma pracownikami przeobraził się w grupę firm zatrudniających prawie + 4800 pracowników w ponad 100 krajach. 

Na tym jednak nie poprzestaniemy. Stworzymy jeszcze silniejszą markę, najchętniej wybieraną przez klientów.

Taka jest nasza strategia na przyszłość.

Nasza nowa strategia umacniania marki pomoże nam osiągnąć sukces. Spodziewam się, że każdy z Was da z siebie wszystko, by osiągnąć założone cele.

Umacnianie marki jest kontynuacją naszej strategii, ale wymaga od każdego z nas zwiększonego wysiłku.

Niech nasze podstawowe wartości w połączeniu z doświadczeniem dadzą gwarancję przyszłego rozwoju. Niech wybór AVK będzie właściwym wyborem.

 

Niels Aage Kjær

Właściciel i Prezes

Międzynarodowy rozwój AVK

Historia AVK zaczyna się od Aage Valdemara Kjæra, który otwiera lokalny warsztat maszynowy i którego inicjały są dziś widoczne na niezliczonych zasuwach, zaworach, hydrantach i akcesoriach na całym świecie. W 1970 roku jego syn Niels A. Kjær, Niels A. Kjær, opracowuje pierwszą zasuwę i rozpoczyna produkcję. 
 
W latach 70. szybko rośnie popyt, a produkty są eksportowane do Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Uruchomienie produkcji gumy w AVK GUMMI A/S w Danii. 
 
Pod koniec lat 90-tych przejęto firmy produkcyjne i handlowe we Francji, Holandii i RPA oraz otwarto firmy handlowe w Hongkongu, Polsce i na Filipinach. Obecnie AVK eksportuje również do Arabii Saudyjskiej, Dalekiego Wschodu, Francji, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Węgier, Kanady, Afryki Południowej, Ameryki Łacińskiej, Australii, państw bałtyckich, Izraela, Grecji, Chorwacji, Słowenii, Czech, Bułgarii i Słowacji. 
 

1941

AVK Maskinfabrik A/S zostaje założona w Galten przez Aage Valdemara Kjæra.

lata 70

Uruchomienie produkcji gumy w AVK GUMMI A/S. Powstaje fabryka w Wielkiej Brytanii, oraz firmy handlowe w Danii i Holandii.

lata 80

Powstają firmy produkcyjne w Danii, USA i Arabii Saudyjskiej. Przejęcie firmy produkcyjnej w Danii, obecnie AVK Tooling A/S, oraz założenie Flonidan Gas Division A/S w Danii. W Wielkiej Brytanii i Norwegii powstają firmy handlowe.

lata 90

Powstają firmy produkcyjne w Polsce i Australii, oraz przejmowane firmy w Wielkiej Brytanii, Holandii i Francji. W Belgii, Francji, Hiszpanii, RPA, Hong Kongu, Polsce i na Filipinach powstają firmy handlowe. Zawierane są umowy licencyjne.

Globalny rozwój AVK

Obecnie eksport obejmuje również Rosję, Białoruś, Ukrainę, Kambodżę, Kazachstan, Kosowo, Bośnię i Hercegowinę oraz Turcję. Firmy zostały przejęte w Danii, Szwecji, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Czechach, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Indiach, w tym udziały w japońskiej firmie.
 
W kolejnych latach i do dnia dzisiejszego coraz bardziej koncentrowano się na dużych inwestycjach i przejęciach, licząc liczne przejęcia w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, Afryce Południowej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
 

2000

W Chinach powstaje firma produkcyjna. Duże przejęcia dokonywane są w Danii, Niemczech, Holandii, Czechach, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Malezji i Japonii. Firmy handlowe powstają w Szwecji, Niemczech, Włoszech, Brazylii, Chinach i Indiach.

2010

Firmy produkcyjne powstają w Indiach, Kazachstanie i Brazylii, oraz odlewnia AVK w Chinach. Duże przejęcia są dokonywane w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Australii, Południowej Afryce, Brazylii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

2022

Grupa AVK liczy obecnie +4800 oddanych osób i ponad 100 firm.

>>

Pełna koncentracja na rozwój jeszcze bardziej inteligentnych, wydajnych i zrównoważonych rozwiązań.